اختلاف نظر مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکا در قبال ایران

اختلاف نظر مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکا در قبال ایران

 

رییس رژیم صهیونیستی گفت که آمریکا باید با صراحت به ایران اعلام کند که "همه گزینه‌ها روی میز قرار دارند"، اما اذعان داشت که درباره خط قرمزی که می‌تواند آغازگر یک اقدام نظامی احتمالی علیه ایران باشد، اختلاف‌نظر وجود دارد.

به گزارش ایسنا، شیمون پرز رییس رژیم صهیونیستی گفت که کاخ سفید باید ثابت‌قدم باشد، وگرنه این رژیم مجبور می‌شود به تنهایی عمل کند. 

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، پرز روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با این روزنامه گفت: ما نیازمند یک تعهد آشکار و کامل هستیم مبنی بر اینکه بحران ایران یک وضعیت غیرممکن را به وجود نخواهد آورد. اگر بتوان این کار را از طریق ابزار اقتصادی و سیاسی انجام داد، بله، این بهترین روش است. اما برای اینکه ایران این قضیه را جدی بگیرد باید به آنها گفت: آقایان، ما روشی را که ممکن است بهترین روش باشد امتحان می‌کنیم، اما همه گزینه‌ها روی میز قرار دارد.

رییس رژیم صهیونیستی افزود: باید ثابت‌قدم باشید، باید انتخاب کنید .

پرز که برای ملاقات با مقامات آمریکایی به آمریکا سفر کرده است قرار است روز یکشنبه با باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا دیدار و گفت‌وگو کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز روز دوشنبه با اوباما ملاقات خواهد کرد.

نیویورک تایمز در ادامه گزارش خود نوشت : گرچه روزنامه اسراییلی هاآرتص اخیرا گزارش داد که پرز قصد دارد به اوباما بگوید که به عقیده وی اسراییل دست به یک حمله یکجانبه علیه ایران نخواهد زد پرز روز پنج‌شنبه به طور تلویحی گفت که اگر کاخ سفید نتواند با جدیت تصمیمش را بگیرد اسراییل ممکن است به تنهایی دست به این کار بزند.

پرز گفت: این یک موقعیت غیرقابل اجتناب است.

رژیم صهیونیستی بارها گفته است که در زمینه ایران همه گزینه‌ها باید روی میز قرار داشته باشد، اما آمریکا بارها این رژیم را به خویشتن‌داری در قبال برنامه هسته‌یی ایران دعوت کرده است.

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس نیز گفته است که اقدام نظامی احتمالی از جانب رژیم صهیونیستی علیه ایران عاقلانه نیست، موضعی که نیکلا سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه نیز در آن شریک است. 

/ 0 نظر / 76 بازدید